خوراک سوسیس

اگر دلتون سوسیس و کالباس می خواد ولی به خاطر کالری زیاد ازشون صرف نظر می کنین می تونین این خوراک رژیمی رو درست کنین. همین طور اگر فرصت کمی برای غذا درست کردن دارین این خوراک میتونه یه گزینه خوب و خوشمزه باشه.

مواد لازم برای دو نفر:

1 عدد سوسیس

1 عدد پیاز متوسط

1 عدد هویج بزرگ

1 عدد سیب زمینی 100 گرمی

1/2 فلفل دلمه ای

5-6 عدد قارچ

1/4 کلم بروکلی

1 قاشق روغن زیتون- 1 قاشق رب گوجه فرنگی- دو عدد لیم ترش- نمک و فلفل و ادویه های دلخواه

 

 

هویج و سیب زمینی رو نگینی خورد کنین و بگذارین ابپز یا بخارپز بشه. 10دقیقه اخر کلم بروکلی رو اضافه کنین تا بپزه. می تونین سبزیجاتتون رو به مقدار بیشتری بپزین و فریز کنین و مواقعی که می خواین یه غذای سریع درست کنین از این سبزیجات استفاده کنین.

 

 

 

پیاز رو نگینی خورد کنین. تابه رو روی گاز بگذارین تا گرم شه و بعد پیازها رو بدون روغن بریزین تو تابه. با این کار اب پیاز ها تبخیر میشه و بعدا روغن کمتری جذب می کنه. پیاز ها که سبک شد یک قاشق روغن رو اضافه کنین. سوسیس ها رو هم خورد کنین و به پیاز ها اضافه کنین. در این فاصله قارچ و فلفل دلمه ای رو خورد کنین. زیر تابه رو کم کنین تا به خاطر روغن کم موادتون نسوزه. فلفل دلمه ای و قارچ رو اضافه کنین

.

 

کمی که تفت دادین رب و اب لیمو ترش و ادویه هاتوتو اضافه کنین.

 من از کمی فلفل سیاه و سبزیجات معطری که خودم درست کرده بودم استفاده کردم. نعنا و ترخون و مرزه و جعفری رو هر کدوم یک بسته بگیرین و پاک کنین و بگذارین خشک شه و پودرش کنین. برای استفاده در خوراک ها و ماکارونی ها خیلی خوبه.

سبزیجاتتون که پخت بگذارین در حد 4-5 قاشق اب داشته باشه تا موادتون خیلی خشک نباشه و راحت مخلوط شه. سبزیجات رو به تابتون اضافه کنین و هم بزنین.

خوراک رژیمیتون حاضره! نوش جان!

 

 

 

کالری کل غذا: 

یک عدد سوسیس بزرگ 360 کالری داره. با 100 گرم سیب زمینی و 1 قاشق روغن کالری کل این غذا 530 کالری میشه. یعنی برای هر نفر 265 کالری! برای هر 30 گرم نان باید 75 کالری به این مقدار اضافه کنینچشمک

 

/ 0 نظر / 71 بازدید