سیب زمینی سرخ کرده رژیمی

سیب زمینی سرخ کرده خیلی خوشمزس! منم موافقم! کنار خیلی از غذاها مخصوصا غذاهای گوشتی دلچسبه اما چون سرخ شده و روغن زیادی گرفته پرکالری محسوب میشه بعلاوه اینکه سیب زمینی خودش هم کربوهیدراته و کالری بالایی داره. یه راه اسون برای اینکه هم سیب زمینی خوشمزه بخورید و هم کالری زیادی وارد بدنتون نکنید اینه که اونو تو فر سرخ کنید.

سیب زمینی هاتونو مکعبی خورد کنید. خیلی ریز نباشه مثلا طولش قد یه بند انگشت باشه. البته دراز دراز هم می تونین خورد کنید. بعد به سیب زمینی هاتون نمک و سبزی های معطر مثل نعنا و شوید و ترخون خشک بزنیدبا کمی فلفل و پودر سیر و هر ادویه خاصی که دوست دارین. خوشمزگی این سیب زمنی به سبزیجات معطرشه. اونها رو حتما بزنید. سیب زمنی ها رو خوب تکون بدین تا همشون اغشته به ادویه ها بشن. اونا رو توی ظرف فرتون بذارین طوری که خیلی روی هم انباشته نباشن و روشون روغن بریزین و در فر بگذارید. دمای فرتون بالا نباشه تا توی سیب زمینی ها خوب بپزه. بهش سر بزنین و وقتی هم روش طلایی و سرخ شد هم توش نرم شد در بیارید و نوش جان کنید.

من توی سولاردوم و همراه مرغ هام با دمای 130درجه گذاشتم. نمی دونم دمای فر باید چطور باشه. فکر می کنم 20 درجه بالاتر یعنی150 درجه مناسب باشه. اگر می خواین سیب زمینی ها رو جدا طبخ کنین دمای 160 و یک ساعت زمان فکر می کنم مناسب باشه. باز هم بهش سر بزنین!!

اگر می خواین غذای رژیمی بپزین میتونین یک کدو رو هم حلقه کنین و بهش سبزیجات معطر بزنین و توی ظرف همراه مرغ وسیب زمینی بذارین. فقط روی سیب زمینی ها کمی روغن بریزین! برای 100 گرم سیب زمینی فقط یک قاشق مرباخوری روغن زیتون!

در مدت پحت مرغ سیب زمینی ها هم می پزه و چون دمای فر کمه اشکالی نداره که دو ساعت تو فر بمونه. شما می تونین توی یک ظرف همزمان مرغ کدو و سیب زمینی ها رو بپزین.

سیب زمینی ها خیلی خوشمزه میشن. به خاطر سبزی های معطرشون حتی از سیب زمینی سرخ کرده هم خوشمزه ترن به نظر من. کدو هم بد نمیشه کمی ابدار و نرم میشه اما باز هم بهتر از کدوی اب پزه!

تو عکس زیر می تونین سیب زمینی ها و کدوها رو ببینین


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کالری کل این غذا:

یک طرف سینه یا یک ران یک مرغ متوسط که حدود 120 گرم گوشت خالص میشه 240 کالری داره. من خودم با توجه به مقدار زیاد دورچین ها از یک چهارم سینه که 120 کالری داره استفاده کردم و به جای 30 گرم نان که 75 کالری داره از 100 گرم سیب زمینی!

کالری کل= کالری یک طرف سینه+ 100 گرم سیب زمینی+یک قاشق مربا خوری روغن=350 کالری

اگر خواستین نان استفاده کنین باید بدونین هر 30 گرم نان 75 کالری داره!

/ 0 نظر / 26 بازدید